pasek logo unijne 2018 rpows

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Skład Komisji Oceny Projektów dla konkursu RPSW.10.02.01-IP.01-26-245/19

W związku z napływającymi od wnioskodawców informacjami dotyczącymi ograniczenia dostępności do Lokalnego Systemu Informatycznego, nabór wniosków w konkursie RPSW.10.02.01-IP.01-26-245/19 zostaje wydłużony do dnia 12.04.2019 r. do godziny 15.30.

 

 
Załączniki:

 

Najczęściej zadawane pytania:

  1. Czy w konkursie RPSW.10.02.01-26-245/19 możliwe jest zaplanowanie poradnictwa psychologicznego dla osób długotrwale bezrobotnych?
    Zgodnie z regulaminem konkursu RPSW.10.02.01-IP.01-26-245/19 nie jest możliwe prowadzenie takiej formy wsparcia.
  2. W Generatorze LSI w Sekcji 3: Opis projektu w kontekście właściwego celu szczegółowego priorytetu inwestycyjnego, w części dotyczącej grupy docelowej, Wnioskodawca po rozwinięciu panelu + dodaj nową grupę docelową, nie jest w stanie wybrać żądnej z opcji, ponieważ w rozwijanej liście nie pojawia się żadna opcja do wyboru.
    Wojewódzki Urząd Pracy w Kielcach podjął decyzję, aby kategoria "Grupy docelowe" w systemie LSI nie była osłownikowana w ramach konkursu nr RPSW.10.02.01-IP.01-26-245/19. Zatem przygotowując wniosek o dofinansowanie w systemie LSI beneficjent nie musi (nie ma takiej możliwości) wybierać grupy docelowej w listy rozwijalnej. Ważne jest, aby beneficjent wykazał w treści wniosku spełnienie kryterium docelowego o treści "Uczestnikami projektu są osoby bezrobotne, poszukujące pracy (pozostające bez zatrudnienia), w tym zarejestrowane w Powiatowym/Miejskim Urzędzie Pracy, w wieku 30 lat i więcej (od dnia 30. urodzin), wyłącznie długotrwale bezrobotne". Zatem udział osób długotrwale bezrobotnych powinien być wykazany we wskaźnikach projektu i/lub w opisie grupy docelowej.
  3. Wstępnie przeprowadzona przez Wnioskodawcę analiza potrzeb i oczekiwać grupy docelowej wskazała na zapotrzebowanie na udział części osób w szkoleniach komputerowych oraz w szkoleniach służących rozwinięciu kompetencji miękkich. Wnioskodawca chciałby móc zaoferować Uczestnikom projektu ww. formy wsparcia, jednak wątpliwości Wnioskodawcy budzi kwestia, czy są one zgodne z typami projektu wykazanymi w Regulaminie konkursu?
    Wnioskodawca, aby móc ubiegać się o dofinansowanie w ramach konkursu RPSW.10.02.01-IP.01-26-245/19 musi spełnić wszystkie wymienione w regulaminie kryteria dostępu. Zgodnie z punktem 5 kryteriów dostępu szkolenia muszą być zgodne ze zdiagnozowanymi potrzebami i potencjałem uczestnika projektu oraz zdiagnozowanymi potrzebami właściwego lokalnego lub regionalnego rynku pracy. Powołując się na uzasadnienie ww. punktu ocenie podlega, czy szkolenia prowadzą do zdobycia kwalifikacji lub kompetencji w zawodach oczekiwanych przez pracodawców w województwie lub w powiecie/powiatach, z których pochodzą uczestnicy projektu (w oparciu o dane wynikające z dokumentu „Barometr zawodów” najbardziej aktualnego na dzień składania wniosku o dofinansowanie lub analizy ofert pracodawców). Oznacza to, że Wnioskodawca powinien kierować się wprost potrzebami pracodawców, a co za tym idzie – „wyposażać” uczestników projektu w te kompetencje, których wymaga rynek pracy. Same oczekiwanie uczestnika projektu nie powinno być zatem traktowane jako wyznacznik w doborze form wsparcia.